четверг, 13 ноября 2014 г.

Перська держава Ахеменідів.Тема третя.На південно-схід від Вавілонії , на Іранському нагір’ї, яке на півночі межує з Каспійським морем, а на півдні з Перською затокою, жили персидські племена , які переважно займалися скотарством.

Природні умови:
--Персія розташована на Іранському нагір’ї.
--центральна частина країни зайнята пустелями, уздовж гір існують оази.
--великі поклади металів – заліза, срібла, міді, золота.
--сухий, теплий клімат.
Завдання :
--прочитати параграф  16 п.3 і матеріал блогу
-- виписати і вивчити :
-- де знаходилась Персія ?
-- які були природні умови ?
-- в яку державу входили племена персів ?
-- хто, коли і яким чином створив Перську державу ?
-- імена -- Кір ІІ, Дарій І ( хто, де, коли, чим прославився )
-- кого і чому називали безсмертними ?
-- дата – 538 р. до н.е., 525 р. до н.е., VI—ІV ст.  до н.е. 
-- назва столиці Перської імперії ?
-- причини загибелі Перської імперії

Кір  II, із роду Ахеменідів, ставши  перським  царем,  повстав  проти  Мідії й об’єднав під своєю владою всі її володіння. Так 550 р. до н. е. виникла Перська держава.

Кір ІІ (558-530 рр. до н. е.). У 553 р. перси очолювані Кіром ІІ підійняли повстання проти володарювання Мідії.У 558р. до н.е. Кір став царем Перського царства. Кир створив велике військо,головну силу якого складала конниця.У результаті повстання Кір ІІ завоював не лише Мідію, але й Лідію и Вавилон, його владу визнала Фінікія, Сирія, Палестина.
Кір ІІ утворив могутню державу,яку прийнято називати державою Ахеменідів. Володіння  царства  сягали  кордонів  Індії  на  сході  та Середземного  моря на заході. Завойовані  народи  поклонялися  своїм богам, мали своїх жерців, знать, правителів, які тримали простих людей у покорі та збирали податки для персів.
Кір Великий відзначався своєю гуманною та толерантною політикою щодо завойованих народів, дозволив стародавнім іудеям повернутися з полону до Єрусалима в 537 до н. е. Цар-завойовник планував здійснити похід і проти Єгипту,однак у 530 р.  до н.  е.  загинув під час походу в Середню Азію.


Гробниця Кіра ІІ

Кір прославився своїм милосердієм у відношенні підкорених народів. На підкорених землях він не змінював місцеві порядки. 
В пам’яті персів він залишився як "батько народа ".


538 р. до н.е. – захоплення персами Вавілону. 
525 р. до н.е. – захоплення персами Єгипту.
Найбільшої могутності Персія досягла за Дарія І„ який правив у 522—486 рр. до н.е.  


Дарій І (522 – 486 рр. до н. е.) – розквіт Перської держави. 
За його правління:
-- Були розширені кордони держави – проведені успішні походи в Індію, Грецію, Малу Азію, Північне Причорномор’я.


-- Дарій І провів низку реформ.
Адміністративна реформа .
Він поділив країну на 20 окремих областей—сатрапій. Підкорені країни вважалися  окремими сатрапіями. Так  Вавилонія — це одна сатрапія, Єгипет —інша. Кілька сатрапій було утворено в Малій Азії. На чолі кожної з них стояв намісник — сатрап. Сатрапи чинили суд, збирали податки й наглядали за виконанням  розпоряджень  царя.

Реформа управління .
Для кращого контролювання та регулювання ситуації в сатрапіях, Дарій І назначав на рівні з сатрапом військового командира, який підкорявся йому особисто. Одним із завдань сатрапів і військового командира було доносити один на одного. В усі сатрапії не попереджаючи навідувались “Вуха царя” – спеціальні чиновники, які оцінювали ситуацію і доносили все Дарію І особисто.

Поштова реформа.
Щоб полегшити зв'язки між різними частинами великої держави прокладалися широкі вимощені каменем шляхи. Дороги були дуже гарні і якісні. Найважливіша — завдовжки в 2000 кілометрів — називалася «царською». Військові пости відповідали за безпеку, а постоялі двори —за відпочинок  мандрівників.

Завдяки дорогам був налагоджений поштовий зв’язок. Працювала кінна поштова служба.  Від станції до станції вночі та вдень мчали вершники, передаючи розпорядження  царя й листи-звіти посадових осіб.

Податкова і грошова реформа.
Урегулював систему податків. Дарій І чітко визначив податки для кожної сатрапії.  Ввів єдину грошову одиницю – золотий дарик.


-- Скрізь  у  країні  будували  палаци  храми  і  мости. 


Дворець 
Дарія І в Персеполі


-- Розбудував нову столицю – Персеполь, яка стала символом могутності держави 
Дарія І.

Взагалі, у Перського царя було декілька столиць: у Персії – Персеполь, у Мідії – Екбатани, в Елимі – Сузи, у Дворіччі – Вавилон. І він мешкав то в одній столиці» то в іншій. Цар оточував себе розкішшю і мав необмежену владу.
-- У Дарія І було 10 тисяч охоронців яких  називали  «безсмертними» тому  що їхня  кількість  завжди залишалася  незмінною.  Якщо охоронець  гинув на його місце відразу добирали іншого.


Гробниця 
Дарія І знаходиться в скелях Накше-Рустам,близь Персеполя
Перська держава проїснувала с VI по IV ст. до н.е. 
Незважаючи  на  свою  міць,  у IV ст. до н.е. величезна держава персів була підкорена військами  Алексамдра Македонського.

Причини її загибелі :
  -- неможливість утримати під владою велику кількість різних народів 
  -- внутрішня боротьба за владу в країні  
  -- занепад господарства
  -- повстання підкорених народів
  -- багатства імперії приваблювали  багатьох завойовників  
  -- невдалий результат греко-перських війн                      

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.